تبلیغات

كد ساعت و تاريخ

محیط زیست و زندگی . زمین سبز ، آسمان آبی - نكات مربوط به ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست EIA

در حفظ محیط زیست سهیم و پیشگام شویم، بی تفاوت نباشیم!!

 

با سلام

 در این صفحه وبلاگ مطالب مفید و كاربردی و پاسخ سوالات متداول در باره ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست ENVIRONMENTAL IMPACT ASSESSMENT  جهت استفاده دوستان و همكاران ارایه میگردد. با نظرات خود ما رادر ارایه بهتر مطالب یاری دهید.

* در موردچه طرحها و پروژه هایی میبایست گزارش ارزیابی زیست محیطی تهیه شود؟

برای مشاهده و دریافت فایل مصوبه آیین نامه ارزیابی زیست محیطی طرحها و پروژه های بزرگ تولیدی،خدماتی و عمرانی(  1397 ) كه در آن فهرست كامل این پروژه ها ذكر شده است برروی این لینك( فهرست پروژه های مشمول ارزیابی زیست محیطی) كلیك نمایید.


*دانلود نمونه گزارش ارزیابی اثرات توسعه بر محیط زیست احتیاط و توصیه

شاید اگر این جمله را در موتورهای جستجوی متعدد اینترنتی( نظیر گوگل) جستجو نمایید به نتایج جالبی برخورد كنید.

توضیح اینكه این گزارشات به منظور پیش بینی و كاهش اثرات سوء احتمالی طرحها و پرو ژه های بزرگ تولیدی و عمرانی بر محیط زیست و برای آن دسته از طرحهایی كه وفق قوانین ،مشمول این مطالعات(EIA )هستند ، تهیه و به سازمان محیط زیست جهت بررسی ارایه میشود.( آخرین فهرست مصوب این طرحها در بالا آمده است- روی لینك مربوطه كلیك نمایید)

اما باید دقت داشت كه  این گزارشات میبایست توسط شركتهای ذیصلاح و مورد تایید سازمان محیط زیست و سازمان مدیریت و برنامه ریزی( كه دارای رتبه بندی تایید شده هستند) تهیه شوند. حضور كارشناسان و متخصصان محیط زیست در میان افراد شركتهای ذیصلاح بسیار مهم بوده و از اتلاف زمان و بودجه كارفرمایان جلوگیری میكند. ضمنا فهرست مشاورین ذیصلاح جهت تهیه گزارشات ارزیابی زیست محیطی(EIA) در اختیار ادارات كل حفاظت محیط زیست استانها قرار دارد كه میتواند مورد توجه كارفرمایان قرار گیرد.

در انتخاب مشاور علاوه بر فهرست مذكور به رزومه و سوابق كاری نیز دقت داشته باشید. برگزاری تشریفات مناقصه برای انجام خدمات زیست محیطی بسیار قابل توصیه است تا از پرداخت هزینه های گزاف اجتناب شود.

 اوقات شرعیAdmin Logo
themebox Logo--->

پیچک